Rendezvénynaptár
-
november 21.11:00 - 14:45
Továbbképzéssel kapcsolatos további információk az alábbi elérhetőségeken:
Hegedűs Anikó (szak - és továbbképzés ügyintéző)
Tel.: +36(62) 545-292
email: hegedus.aniko@stoma.u-szeged.hu
Egészségügyi tevékenységet Magyarországon önállóan csak a működési nyilvántartásba bejegyzett személy végezhet. Ezt a nyilvántartást az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) vezeti, a bejegyzés a nyilvántartásba vételtől számított 5 éven át érvényes. Ez alatt az idő alatt az egészségügyben dolgozó személyeknek kötelező továbbképzésen kell részt venni, ennek igazolás a nyilvántartás megújításának feltétele.
A továbbképzés rendszerét a mindenkor hatályos egészségügyi törvény, ezen kívül jelenleg „Az orvosok, fogorvosok, gyógyszerészek és az egészségügyi felsőfokú szakirányú szakképesítéssel rendelkezők folyamatos továbbképzéséről szóló 64/2011. (XI. 29.) NEFMI rendelet, továbbá a rendelet 2/2013. (I.2.) és 69/2013. (XI.19.) EMMI rendeletek szerinti módosításai” szabályozzák.
A képzési kötelezettség nyilvántartása számítógépes rendszerben valósul meg. A továbbképzésre kötelezettnek regisztrálnia kell a www.oftex.hu portálon, az Orvosok Folyamatos Továbbképzésének nyilvántartására szolgáló rendszerbe. A regisztráció során meg kell adni, hogy melyik képzőegyetemnél kívánja magát nyilvántartásba vetetni a továbbképzésre kötelezett. Az egyetem jóváhagyását követően a jelentkező e-mailben visszajelzést kap és bejelentkezhet a weboldalon.
A továbbképzésre kötelezettnek egy továbbképzési időszak alatt összesen legalább 250 pontot kell teljesítenie.
A pontszámítás módja:
A továbbképzésre kötelezettnek – szakképesítésenként –A továbbképzési időszak gyakorlati részének teljesítéséhez a továbbképzésre kötelezettnek öt évet (100 gyakorlati pont – 150 elméleti pont), de legalább három évet (60 gyakorlati pont – 190 elméleti pont) kell hazai vagy külföldi foglalkoztatónál a szakképesítése (szakképesítései) szerinti szakterületnek megfelelő munkakörben eltöltenie. Egy év gyakorlati idő értéke 20 pont. Amennyiben csak 60 pontot tud igazolni, úgy a fennmaradó 40 pontot elméleti pontszámokkal kell pótolnia.
Az elismert képzések fajtái:
A szakma szerinti és a szabadon választható képzések között nincs átjárhatóság, azaz a szabadon választható képzéssel szerzett pontokkal (ahol az orvos szakképesítése nincs megjelölve) nem kompenzálható a szakma szerinti pontszám esetleges hiánya. Ugyanígy a szakma szerinti tanfolyamokon szerzett többletpontok sem váltják ki a Kötelező szintentartó tanfolyamon való részvételt.
Beszámítás, kedvezmények:
Egy évben 100 pontnál több elméleti pontérték nem ismerhető el. Egy továbbképzési időszakból a következő időszakba legfeljebb 50 – a továbbképzési időszak utolsó évében szerzett – továbbképzési pont vihető át. Az így átvitt pontérték szabadon választható elméleti pontként kerül elismerésre. A továbbképzési időszak elméleti része teljesítettnek minősül az adott továbbképzési időszakban PhD fokozat vagy habilitáció megszerzése esetén. Szakképesítés megszerzése esetén az adott továbbképzési ciklus elméleti része teljesítettnek minősül az új szakképesítés tekintetében.
Tájékoztató tanfolyamszervezőknek