A Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karának
Tudományos Továbbképző Konferenciája
2011. április 14-16.
Ugyan az évről-évre megrendezésre kerülő események többnyire a monotonitás és a megszokott jó, ámde kissé unalmas események jelzőit szokták kapni, a már hagyománnyá vált Szegedi Tudományos Továbbképző Konferencia az idei évben talán még jobban kiemelkedett a megszokott sorból. Követve a hagyományokat, s az egykoron egy-szerű találkozónak és tudományos eszmecserének induló konferencia mára egy innovatív, minden évben megújuló, és talán minden nagyzás nélkül állíthatom, hogy Magyarország egyik legszínvonalasabb rendezvényévé vált.
A Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karára dr. Nagy Katalin professzor asszony dékánsága óta egyébként is jellemző a nyitottság az új trendek és irányzatok felé, s ennek jegyében az idei évben az esztétikai fogászat témakörét kiemelve, az adhezív fogászat részleteiről tudhatott meg többet az érdeklődő résztvevő. Szakítva a hagyományokkal, mostanra kizárólag meghívott, külföldi előadók mutatták be tudásukat és elképzeléseiket, kutatásaikat, valamint fejlesztéseiket. A Magyar Esztétikai Fogászati Akadémiával karöltve megrendezett konferencián, a tavasz színeivel kiegészítve Szeged is és a rendezvény is a legszebb arcát mutatta.
Dr. Gerlóczy Pál, a Szegedi Tudományegyetem címzetes egyetemi docense, a Magyar Esztétikai Fogászati Akadémia elnöke által meghívott, nemzetközi szinten is elismert előadók egy olyan, szinte teljesnek mondható palettát vonultattak fel, mely bemutatta az innovatív adhezív technológiával elérhető beavatkozásokat, „feszegetve” a rendszerek és technikák határait.
Természetesen a résztvevők számára igen kedvelt implantológia témaköre sem maradhatott ki a palettából, így a konferencia elején egy félnapos implantológia kurzussal Nitzan Bichacho professzor kalauzolt el bennünket az implantológia világába, Külön örömömre szolgált, hogy még ezen az előadásnak is részét képezte a reneszánszát élő lítuim-diszilikát által kínált új lehetőségek tárháza, s nemcsak titánium és cirkónium alapokra helyeződött a hangsúly.
Az adhezív fogászat által megtett hosszú utazást Carel Davidson profeszszor mutatta be nekünk, ami azért is lényeges, mert az elmúlt ötven évben létrejött ugrásszerű fejlődés aktív részeseként tőle tényleg hitelesnek hangzottak a tervezhetőség és az időt-állóság szavai.
Nehéz lenne felsorolni valamennyi jó előadást, és talán még nehezebb kiemelni az előadók közül bárkit is, hisz olyan magas színvonalú standardokat láthattunk, melyekről szerény kis hazánkban talán sokan álmodunk, de teljesen utolérni ki tudja, mikor lesz lehetőségünk…
Konferenciánknak a Szegedi Tudományegyetem Tanulmányi és Információs Központja adott otthont, amely nemcsak a tudományos rendezvénynek, hanem a péntek esti gálavacsorának is méltó helyszíne volt. Itt mindenki megtalálhatta a tudományos fejlődésen túl a szórakozást is, bár e hajnalig tartó mulatság nem befolyásolta a szombat reggeli előadá-sok látogatottságát.
A szakmailag kiemelkedő és mindenki számára emlékezetes hétvégét nehéz lesz jövőre felülmúlni, de a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Kara szívesen áll e kihívás elé, és igyekszünk jövőre hasonlóan tartalmas,magas színvonalú rendezvényre invitálni majd a résztvevőket.
Dr. Antal Márk