Perspektívák az Esztétikai Adhezív Fogászatban

A Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karának
Tudományos Továbbképző Konferenciája

2011. április 14-16.


Ugyan az évről-évre megrendezésre kerülő események többnyire a mono­tonitás és a megszokott jó, ámde kis­sé unalmas események jelzőit szokták kapni, a már hagyománnyá vált Szege­di Tudományos Továbbképző Konferencia az idei évben talán még jobban kiemel­kedett a megszokott sorból. Követve a hagyományokat, s az egykoron egy-szerű találkozónak és tudományos eszmecserének induló konferencia mára egy innovatív, minden évben megújuló, és talán minden nagyzás nélkül állíthatom, hogy Magyarország egyik legszínvonalasabb rendezvé­nyévé vált.


A Szegedi Tudományegyetem Fog­orvostudományi Karára dr. Nagy Kata­lin professzor asszony dékánsága óta egyébként is jellemző a nyitottság az új trendek és irányzatok felé, s ennek jegyében az idei évben az esztétikai fogászat témakörét kiemelve, az ad­hezív fogászat részleteiről tudhatott meg többet az érdeklődő résztvevő. Szakítva a hagyományokkal, mostanra kizárólag meghívott, külföldi előadók mutatták be tudásukat és elképzelé­seiket, kutatásaikat, valamint fejlesz­téseiket. A Magyar Esztétikai Fogásza­ti Akadémiával karöltve megrendezett konferencián, a tavasz színeivel kiegé­szítve Szeged is és a rendezvény is a legszebb arcát mutatta.


Dr. Gerlóczy Pál, a Szegedi Tudo­mányegyetem címzetes egyetemi docense, a Magyar Esztétikai Fogá­szati Akadémia elnöke által meghí­vott, nemzetközi szinten is elismert előadók egy olyan, szinte teljesnek mondható palettát vonultattak fel, mely bemutatta az innovatív adhezív technológiával elérhető beavatkozá­sokat, „feszegetve” a rendszerek és technikák határait.


Természetesen a résztvevők számá­ra igen kedvelt implantológia téma­köre sem maradhatott ki a palettából, így a konferencia elején egy félna­pos implantológia kurzussal Nitzan Bichacho professzor kalauzolt el ben­nünket az implantológia világába, Külön örömömre szolgált, hogy még ezen az előadásnak is részét képezte a reneszánszát élő lítuim-diszilikát által kínált új lehetőségek tárháza, s nem­csak titánium és cirkónium alapokra helyeződött a hangsúly.


Az adhezív fogászat által megtett hosszú utazást Carel Davidson profesz­szor mutatta be nekünk, ami azért is lényeges, mert az elmúlt ötven évben létrejött ugrásszerű fejlődés aktív részeseként tőle tényleg hitelesnek hangzottak a tervezhetőség és az időt-állóság szavai.


Nehéz lenne felsorolni valamennyi jó előadást, és talán még nehezebb kiemelni az előadók közül bárkit is, hisz olyan magas színvonalú standar­dokat láthattunk, melyekről szerény kis hazánkban talán sokan álmodunk, de teljesen utolérni ki tudja, mikor lesz lehetőségünk…


Konferenciánknak a Szegedi Tu­dományegyetem Tanulmányi és In­formációs Központja adott otthont, amely nemcsak a tudományos ren­dezvénynek, hanem a péntek esti gá­lavacsorának is méltó helyszíne volt. Itt mindenki megtalálhatta a tudomá­nyos fejlődésen túl a szórakozást is, bár e hajnalig tartó mulatság nem be­folyásolta a szombat reggeli előadá-sok látogatottságát.


A szakmailag kiemelkedő és min­denki számára emlékezetes hétvégét nehéz lesz jövőre felülmúlni, de a Sze­gedi Tudományegyetem Fogorvos­tudományi Kara szívesen áll e kihívás elé, és igyekszünk jövőre hasonlóan tartalmas,magas színvonalú rendez­vényre invitálni majd a résztvevőket.


Dr. Antal Márk


20110115_Szeged_174 20110416_Szeged_040 20110416_Szeged_141


További képek