skillrace

Skill Race verseny 2024

A Pécsi Tudományegyetem másodszor szervezte meg a Skill Race vetélkedőt 2024. október 4-5-én, és látta vendégül a négy orvos- és fogorvosképző intézmény csapatait. A hallgatók változatos feladatok megoldása során mérték össze gyakorlati tudásukat.

Minden résztvevő egyetem, ahogy a Szegedi Tudományegyetem Fogorvosi Kara is két-két csapatot indított a versenyre.

A hallgatók kiválóan megállták a helyüket a felkészülés nehézségei ellenére!

A szegedi hallgatók a feladatok közül többet is legjobban teljesítettek, ilyen volt többek között a reanimálás és a fogcsiszolás. Az alábbi feladatok teljesítése alapos felkészülést és komoly összpontosítást igényelt a nap során.

1. Reanimáció

2. Rosszullét a fogorvosi rendelőben

3. Képalkotó diagnosztika

4. Manuális skill

5. Preparálási feladat

6. Bölcsességfog koronektómia

7. Endodontia preparálási feladat

8. Digitális lenyomat

9. Morfológia

A Szegedi Tudományegyetem Fogorvosi Karának két csapata kiemelkedő sikert ért el, hiszen a nyolc csapat versenyében megnyerte a 2. és a 3. díjat is!

A FineDent SZTE csapat tagjai:

Lehoczky Tamás (5. év)
Hajdu Balázs (5. év)
Viski Anna (4. év)
Szőke Viktória (4. év)
Csia Gergely (4. év)

Az AceDent csapat tagjai:

Veres Botond (5. év)
Sebők Levente (5. év)
Megyeri Hanna (4. év)
Tóth Hanna (4. év)
Csányi Pál (4. év)

Gratulálunk nekik és felkészítő oktatóiknak és köszönjük a munkájukat!

A hallgatókat felkészítő munkát Dr. T. Szabó Veronika, Dr. Sivók Balázs és Prof Dr. Radnai Márta szervezte meg és segített is a gyakorlásban.

Az egyes feladatokban Prof. Dr. Baráth Zoltán, Dr. Gáll Mátyás, Dr. Augusztin Lilla, Dr. Kovács Dóra, Dr. Árok Anna Zsófia, Dr. Práger Nándor és Dr. Mátyus Dorka segített a hallgatóknak.

Molnárné Tóth Anikó a tanlaboratórium munkatársa is sokat segített, hiszen a feladatokhoz szükséges mintákat és eszközöket ő készítette el.

Külön köszönet illeti a Szegedi Mentőállomás munkatársát, Szakács Károly mentőszakápolót, aki a reanimációs feladatra készítette fel a hallgatókat.